Nasturcja – piękna i wdzięczna pani

Kwiaty, które swoimi kolorami zaskakują niejednego to nasturcje. W kolorach żółtym, pomarańczowym, niebieskim, purpurowym rośliny te sprawiają, że nasza doniczka staje się wyjątkowa. Dlaczego? Dlatego ponieważ, wystarczy tylko nasturcja aby ubarwić całą skrzynkę, parkan, balkon czy altankę. Nasturcje to kwiaty bardzo wdzięczne, które mimo, że wydają się mocno dominujące w doniczkach, są roślinami delikatnymi w wyglądzie.

Nasturcja – roślina idealna dla początkujących ogrodników

Na wiosnę, w marcu możemy wysiewać do doniczek również nasturcję zwykłą karłowatą dorastającą do 15-20 cm jak również nasturcję pnącą, która nie tylko, że szybko rośnie zasłaniając nieciekawe elementy naszego ogrodu, ale również intensywnie kwitnie, dzięki czemu tworzy ciekawe, żywe parkany. Nie nadają się natomiast do bukietów, ponieważ bardzo szybko tracą swoją świeżość,

Roślina jest mało wymagająca, poza tym, że lubi półcienie i nie lubi przesuszenia to nie ma większych wymagań. Roślina idealna dla początkujących ogrodników, którzy z powodzeniem mogą uczyć się sztuki ogrodnictwa na tej roślinie.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2022 Ogrody Bielsko-Biała
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST