tulipany

Jak prawidłowo sadzić tulipany?

Opublikowano: 16 kw. 2022

Tulipany to jedne z pierwszych kwiatów wiosny. Warto je mieć w swoich ogrodach. Mimo, iż sporo osób uważa, iż cebule tulipanów należy co roku po przekwitnięciu wykopywać, to jest równie wielu fanów odmiennego zdania, jakoby tulipany mogły pozostać w ziemi do kolejnej wiosny. By tulipany zdrowo rosły z obcinaniem kwiatów należy poczekać aż zaschną. Uprawa tulipanów nie jest skomplikowana, chociaż utrudniać ją mogą szkodniki takie jak chociażby nornice.

zobacz więcej
rośliny doniczkowe

Jakie rośliny doniczkowe nie potrzebują dużo światła?

Opublikowano: 5 maj 2020

Rośliny doniczkowe w domu poprawiają nastrój, dostarczają tlenu i pięknie wyglądają. Niestety nie w każdym pomieszczeniu dysponujemy dużą ilością światła dziennego, które jest niezbędne roślinom zielonym w procesie fotosyntezy. Pewnym rozwiązaniem jest migracja kwiatów doniczkowych w obrębie mieszkania. Innym rozwiązaniem jest wybór takich gatunków które lubią cień i nie wymagają dostępu do światła.

zobacz więcej
orzechy

Po jakie orzechy warto sięgać?

Opublikowano: 21 kw. 2020

Przekąski mogą stać się cennym składnikiem naszej diety. Dlatego najważniejsze to starannie je wybierać. Sięgając przede wszystkim po te produkty, które będą miały możliwie jak najlepszy wpływ na nasze zdrowie. Bez wątpienia do najbardziej wartościowych przekąsek zaliczają się orzechy. Dlaczego warto po nie sięgać? Jakie rodzaje orzechów będą najlepszą propozycją, dla których troska o zdrowie jest równie ważna, jak wspaniały smak.

zobacz więcej
orzechy pecan

Orzechy pekan – co warto o nich wiedzieć?

Opublikowano: 29 lut 2020

Czy troska o zdrowie oraz sylwetkę musi oznaczać rezygnację z sięgania po przekąski? Bez wątpienia nie! Wystarczy tylko, że słodkie batoniki lub chrupki zastąpimy tak wartościowym przysmakiem, jakim są orzechy pekan. Co warto wiedzieć na ich temat? W jaki sposób mogą one wpływać na nasze zdrowie?

zobacz więcej
chwasty w ogrodzie

Sposoby na chwasty w ogrodzie

Opublikowano: 17 lip 2019

Choć kuszącą opcją jest nazywanie niechcianych roślin „chwastami”, naprawdę istnieje tylko kilka chwastów, które stają się bardzo inwazyjne i problematyczne. Niektóre stają się niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, wiele z nich jest jednak rzeczywiście odpornych na środki „antychwastowe”. Dlatego też warto zastosować się do kilku technik, które w dość dużym stopniu pozwalają zniwelować chwasty w ogrodzie.

zobacz więcej
Kosmetyki ziołowe

Kosmetyki ziołowe – co warto o nich wiedzieć?

Opublikowano: 27 cze 2019

Niewątpliwie kosmetyki ziołowe zadziwiają nas swymi właściwościami leczniczymi, mają też ogromny wpływ na nasz wygląd. Na pewno zioła w naturalnej kosmetyce zajmują coraz ważniejsze miejsce, a grono ich sympatyków konsekwentnie się poszerza. Efekt? Moda na kosmetyki ziołowe trwa w najlepsze, a wiedza na ich temat staje się coraz szersza. Co warto więc wiedzieć na temat tych kosmetyków, w których zioła i rośliny lecznicze zajmują najważniejsze miejsce?

zobacz więcej
Copyright © 2022 Ogrody Bielsko-Biała
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST