Jakie właściwości lecznicze ma dąb

Dąb szypułkowy jest jednym z tych darów natury, z których możemy z powodzeniem korzystać w walce o zdrowie. W jaki sposób? Podstawa to wiedza na temat leczniczych właściwości tej rośliny oraz możliwości wykorzystywania tych preparatów, w których wyciąg z tej rośliny zajmuje ważne miejsce. W jaki sposób dąb może wpływać na nasze zdrowie? W walce z jakimi dolegliwościami mogą z tej rośliny korzystać ci pacjenci, dla których podstawą zdrowego stylu życia jest fitoterapia?

Bez wątpienia ziołolecznictwo od dawna interesuje się leczniczymi właściwościami dębu oraz możliwościami wykorzystania tej rośliny w walce o zdrowie. Co wiemy na temat leczniczych właściwości tej rośliny? Wiadomo, że w medycynie naturalnej z powodzeniem możemy wykorzystywać korę dębu. Znajdują się w niej tak ważne dla zdrowia substancje, jak kwasy fenelowe, garbniki, terpeny i związki żywicowe. Galasy, czyli dębianki, również mogą się sprawdzić w wielu naturalnych kuracjach. Ich wielkim walorem jest zawartość takich substancji, jak bakteriobójcze garbniki.

Dąb i jego niezwykłe właściwości

Fitoterapia zna wiele możliwości wykorzystania dębu w walce o zdrowie. Dzięki wysokiej zawartości garbników, staje się on skutecznym sojusznikiem w walce z groźnymi bakteriami. Roślina ta rewelacyjnie sprawdza się w walce z bakteriami jamy ustnej i przewodu pokarmowego, przy czym zauważono, że dąb jest w stanie poradzić sobie nawet z tymi bakteriami, które wydają się być odporne na działanie antybiotyków.

Polecamy: Kosmetyki ziołowe – co warto o nich wiedzieć?

Ziołolecznictwo chętnie sięga po taki lek, jakim jest wyciąg z kory dębu. Ponieważ można go z powodzeniem stosować w takich przypadkach, jak nieżyt żołądka oraz choroby atakujące drogi moczowe. Fitoterapia wykorzystuje też wyciąg z dębu w walce z problemami dermatologicznymi. Dąb, stosowany zewnętrznie, jest przecież rewelacyjnym lekiem na takie problemy, jak czyraki czy ropiejące rany. Przy oparzeniach można dodatkowo wykorzystywać okłady z galasów, które znane są ze swych przeciwbakteryjnych i ściągających właściwości.

Niezwykłe właściwości dębu sprawiają, że zajmuje on coraz ważniejsze miejsce na liście naturalnych leków. Dlatego ziołolecznictwo coraz chętniej korzysta z niezwykłych właściwości tej rośliny. A coraz szersza wiedza na temat leczniczych właściwości dębu sprawia, że coraz chętniej go stosujemy.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Ogrody Bielsko-Biała
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST