Kosmetyki ziołowe – co warto o nich wiedzieć?

Niewątpliwie kosmetyki ziołowe zadziwiają nas swymi właściwościami leczniczymi, mają też ogromny wpływ na nasz wygląd. Na pewno zioła w naturalnej kosmetyce zajmują coraz ważniejsze miejsce, a grono ich sympatyków konsekwentnie się poszerza. Efekt? Moda na kosmetyki ziołowe trwa w najlepsze, a wiedza na ich temat staje się coraz szersza. Co warto więc wiedzieć na temat tych kosmetyków, w których zioła i rośliny lecznicze zajmują najważniejsze miejsce?

Kosmetyki ziołowe – skuteczna alternatywa dla tradycyjnych kosmetyków

Bez wątpienia ziołowe kosmetyki stały się ciekawą alternatywą dla tych, którzy chcą swą skórę pielęgnować w naturalny sposób. Dlatego rezygnacja z kosmetyków pełnych chemicznych dodatków to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą. Z pewnością na sięganiu po kosmetyki ziołowe dobrze wyjdą też te osoby, które mogą się pochwalić wyjątkowo delikatną cerą. Jakie produkty mogą się sprawdzić w naturalnej pielęgnacji?

Jakie zioła zajmują najważniejsze miejsce w naturalnej kosmetyce?

Oczywiście lista ziół i roślin, z których można do woli korzystać w naturalnej kosmetyce jest długa, lecz kilka nazw zasługuje tu na szczególne wyróżnienie. Z pewnością w ziołowych kosmetykach bardzo często możemy spotkać ekstrakt z aloesu – rośliny znanej i cenionej ze względu na swe łagodzące właściwości.

Arnika

Rośliną, która w kosmetykach naturalnych pojawia się równie często, jest arnika. Skutkiem jej działania są mocniejsze i bardziej elastyczne ściany naczyń włosowatych.

Lawenda

Komu potrzebny jest skuteczny sposób na regenerację skóry, temu z pomocą może przyjść lawenda. Ta roślina nie tylko skutecznie łagodzi podrażnienia, ale też skutecznie radzi sobie z trądzikiem.

Łopian

Trądzik, łojotok oraz problemy z łuszczycą to dolegliwości, w walce z którymi pomocne mogą się okazać naturalne kosmetyki z dodatkiem łopianu.

Nagietek

W ochronie przed stanami zapalnymi pomoże nagietek, a w walce ze zmianami skórnymi wywołanymi przez bakterie pomóc nam może rozmaryn.

Pokrzywa

A co z pokrzywą? Ta popularna roślina może nas uwolnić od problemów z łupieżem oraz wypadaniem włosów, jest też znana jako naturalny środek wspierający regenerację skóry.

W pielęgnacji cery wrażliwej przede wszystkim sprawdzi się rumianek, z kolei szałwia może zaskoczyć swymi ściągającymi właściwościami. Cennym składnikiem naturalnych kosmetyków wydaje się też skrzyp. Dzięki niemu można skutecznie wzmocnić włosy oraz lepiej radzić sobie z problematycznymi ranami. Na pewno niezwykłą moc tej rośliny docenić też powinni ci, którym tak wiele problemów sprawiają pękające naczynka krwionośne.

Bez wątpienia kosmetyki ziołowe to moc natury oraz wolna od chemii pielęgnacja skóry. Kto chce żyć w zgodzie ze środowiskiem, kto chce zapewnić sobie delikatną i skuteczną zarazem ochronę skóry, ten z pewnością doceni moc kosmetyków, w których podstawowymi składnikami stały się zioła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2022 Ogrody Bielsko-Biała
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST