Jak zabezpieczyć rośliny na czas przeprowadzki

Rośliny nie lubią zmian w kwestii miejsca, lokalizacji. Niestety czasem to konieczne. Przeprowadzka i rośliny to niemal zawsze zamieszanie. By rośliny nie ucierpiały podczas transportu należy zadbać o to by transport był szybki i sprawny. Im krótsza droga, szybsza tym transport roślin nie odbije się znacząco na kondycji transportowanych roślin.

Dobre opakowanie

Dobre opakowanie roślin to podstawa w sukcesie. W przypadku roślin doniczkowych musimy pamiętać o zabezpieczeniu ziemi w donicy przed jej rozsypaniem się i wypadnięciem, co może odsłonić korzenie i je uszkodzić, doprowadzić do przesuszenia. Rośliny na czas przeprowadzki muszą być podlane, wilgotne ale nie przelane.

Temperatura i światło

Wiele roślin zwłaszcza domowych, tropikalnych nie znosi niskich temperatur, wiatru. Podczas przeprowadzki, gdy ich nie zabezpieczymy może dojść do ich przemarznięcia i tym samym zniszczenia. Wiedząc iż rośliny będą przebywać w chłodzie należy je zabezpieczyć włókniną, kartonem aby je ocieplić i zabezpieczyć przed działaniem wiatru. W zależności od gabarytów roślin można je spakować do pudełek, wyścielić słomą, trocinami lub zasypać piaskiem bryłę korzeniową.

Rośliny kwitnące

Najwięcej problemów w transporcie sprawiają rośliny kwitnące. Kwiaty łatwo opadają, więdną i marnieją gdy wciąż je coś lub ktoś dotyka. Również brak światła, nieustanny ruch powodują ze kwiat jest narażony na zniszczenie. By zachować kwiaty na roślinach dobrze jest obchodzić się z ładunkiem bardzo subtelnie. Ponadto można zapakować rośliny w duże, przestronne pudełka, jednocześnie unieruchamiając roślinę patykami tak by kwiaty nie musiały być obwiązywane i niczego dotykać w transporcie.

Więcej o transporcie roślin znajdziesz tutaj: https://www.przeprowadzki.bielsko24.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Ogrody Bielsko-Biała
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST