Po jakie orzechy warto sięgać?

Przekąski mogą stać się cennym składnikiem naszej diety. Dlatego najważniejsze to starannie je wybierać. Sięgając przede wszystkim po te produkty, które będą miały możliwie jak najlepszy wpływ na nasze zdrowie. Bez wątpienia do najbardziej wartościowych przekąsek zaliczają się orzechy. Dlaczego warto po nie sięgać? Jakie rodzaje orzechów będą najlepszą propozycją, dla których troska o zdrowie jest równie ważna, jak wspaniały smak.

Dlaczego warto sięgać po orzechy?

Orzechy mają niewątpliwie bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. A regularne sięganie po nie może w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby nowotworowej. Orzechy mają też bardzo dobry wpływ na przemianę materii, przyczyniają się też do zmniejszenia problemów ze złym cholesterolem. Zjadane w rozsądnych ilościach, mogą się okazać cennym wsparciem dla tych, którzy starają się skutecznie rozprawić ze zbędnymi kilogramami. Zdrowa dieta, w której regularnie będą się pojawiały orzechy, wpłynie też korzystnie na stan skóry, włosów czy paznokci.

Polecamy: Orzechy pekan – co warto o nich wiedzieć?

Jaki rodzaj orzechów warto wybrać?

Chociaż na polskim rynku pojawia się coraz więcej gatunków orzechów, to wciąż największą popularnością cieszą się orzechy włoskie. Mają one świetny wpływ na nasz mózg. Dlatego warto sięgać po nie w chwili, gdy najważniejsza staje się dla nas dobra pamięć oraz koncentracja. Innym rodzajem orzechów, które często pojawiają się na naszych stołach, są orzechy laskowe. Pełne przeciwutleniaczy, stają się dla każdego z nas cennymi sojusznikami w walce z wolnymi rodnikami. Mogą one jednocześnie ułatwić odchudzanie, co jest zasługą błonnika, występującego w tych orzechach w większych ilościach. W walce ze złym cholesterolem świetnie mogą się sprawdzić orzeszki ziemne. Będące bardzo dobrym źródłem kwasu foliowego oraz innych witamin z grupy B. W menu osób zagrożonych anemią miejsce bardzo ważne mogą zająć orzechy nerkowca. Z kolei w procesie regeneracji organizmu skutecznie będą nas wspierały orzechy brazylijskie.

***

Orzechy to wspaniałe przekąski, dzięki którym nasza dieta stanie się zdrowsza i bardziej wartościowa. Sięganie po nie to sposób na to, by troskę o zdrowie połączyć z podjadaniem. A radość ze wspaniałego smaku z dostarczeniem do organizmu wielu cennych składników odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Ogrody Bielsko-Biała
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST