Orzechy pekan – co warto o nich wiedzieć?

Czy troska o zdrowie oraz sylwetkę musi oznaczać rezygnację z sięgania po przekąski? Bez wątpienia nie! Wystarczy tylko, że słodkie batoniki lub chrupki zastąpimy tak wartościowym przysmakiem, jakim są orzechy pekan. Co warto wiedzieć na ich temat? W jaki sposób mogą one wpływać na nasze zdrowie?

Orzechy pekan i ich charakterystyka

Orzechy pekan są dość podobne do dobrze nam znanych orzechów włoskich, błędem jest jednak stawianie znaku równości między nimi. Ponieważ pochodzące z Ameryki orzechy pekan to moc składników odżywczych, dzięki którym stały się one jednym z ważniejszych dodatków do menu Indian. Orzechy te są wyjątkowo popularne na terenie Teksasu, jednak z ich uprawami coraz częściej można się spotkać w różnych zakątkach Ameryki Północnej. To efekt rosnącego zainteresowania zdrową dietą oraz coraz szerszą wiedzą na temat orzechów pekan i ich wartości odżywczej.

Polecamy: Kordyceps chiński właściwości i zastosowanie

Jak orzechy pekan mogą wpływać na nasze zdrowie?

Powodów, dla których warto sięgać po takie przekąski, jak orzechy pekan, jest wiele. Ten dodatek do menu to cenne źródło witamin A, D, E i K. Dzięki czemu można wspierać swój układ nerwowy oraz chronić się przed zaburzeniami hormonalnymi. W orzechach takich nie brak też nienasyconych kwasów tłuszczowych, pozwalających nam utrzymać w dobrym stanie skórę, włosy i paznokcie. Zdrowa dieta, w której pojawią się orzechy pekan, może nam też pomagać w walce ze zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu. Jednocześnie chronić przed tymi chorobami, które wiążą się z nieprawidłową pracą układu krążenia. W orzechach tych znajduje się również sporo witaminy C. Oraz witamin z grupy B, mających ogromny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia.

Chronią nas przed niedoborami magnezu, manganu, cynku oraz miedzi

A co ze składnikami mineralnymi? I na ich brak nie można tu narzekać. Włączenie do diety orzechów pekan może uchronić nas przed niedoborami magnezu, manganu, cynku oraz miedzi. Dzięki temu orzechy te pomagają nam dbać o skórę. A dieta z ich udziałem ma doskonały wpływ na nasz układ nerwowy. Przekąski takie mogą mieć też dobry wpływ na jakość naszego życia seksualnego oraz na płodność. Ich obecność w diecie ciężarnych kobiet może się okazać gwarancją prawidłowego rozwoju dziecka.

Orzechy pekan są świetnym dowodem na to, że odpowiednio dobrane przekąski nie tylko nam nie zaszkodzą, ale też staną się cennym wsparciem dla naszego organizmu. Po takie przysmaki warto sięgać regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2022 Ogrody Bielsko-Biała
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST