Mycie ogrodzeń – czyste ogrodzenie świadczy o Tobie

Ogrodzenie pełni dwie funkcje, po pierwsze blokuje dostęp osób niepowołanych, po drugie pełni role dekoracyjną i osłania od widoku zapewniając atmosferę intymności. By ogrodzenie domu, firmy, placu pięknie się prezentowało musi być zadbane. W zależności do tego z jakiego materiału ogrodzenie jest wykonane, wymaga ono częstszej lub rzadszej pielęgnacji. Każdy materiał zużywa się i eksploatuje, stąd też drewno wymaga impregnacji, odświeżenia, zaś metal rdzewieje, czernieje itd. Rozwiązaniem jest mycie ogrodzeń a następnie pomalowanie.

Systematyczność zabiegów remontowych

Poza modernizacją praktycznie każde ogrodzenie, również to murowane wymaga odświeżenia, odnowienia. Istotne znaczenie ma czas, bowiem nie ma na co zbyt długo czekać, aż ogrodzenie ulegnie zniszczeniu, usterkom. Należy systematycznie dbać o jego stan techniczny, w przeciwnym razie starci swą funkcje a może też stać się niebezpieczne dla otoczenia. Wystające pręty, drzazgi itp. stwarzają zagrożenie, zaś wyblakły kolor, brud czy mech wyglądają mało estetycznie. Wystarczy pomalować lub umyć plot, by prezentował się nienagannie. Niestety to również inwestycja, jednak jeśli dbamy o ogrodzenie na bieżąco nie musimy go rychło wymieniać na nowe, co jest jeszcze bardziej kosztowne.

Przyroda płata figle

Zabrudzenia powstałe na ogrodzeniu mogą powstać na dwa sposoby. W sposób naturalny poprzez oddziaływanie czynników atmosferycznych jak słonce, mróz, deszcz, wilgoć, jak też sposób mechaniczny przez człowieka. Zdarza się iż ogrodzenie ulega dewastacji przez wandali poprzez oblanie smołą, czy pomalowanie graffiti. Aby zaradzić dalszemu niszczeniu ogrodzenia warto natychmiast je oczyścić. Zadbane ogrodzenie świadczy dobrze o właścicielu nieruchomości i często podnosi jej wartość.

Mycie ogrodzeń to również piaskowanie

Mycie ogrodzeń kojarzy się głównie z metalem i jemu pochodnymi, tymczasem również ogrodzenia klinkierowe, murki oporowe wykonane z kamienia, czy też pokryte glazurą, kamieniem ozdobnym, marmurem również się myje. Nie jest to mycie szmatą i wodą. Detergent domowy również nie wystarczy, potrzebne są specjalne środki czyszczące, nierzadko dedykowane wyłącznie do kamienia, czy metalu. Jedną z najpopularniejszych metod mycia jest mycie ogrodzeń pod ciśnieniem bądź czyszczenie parą. W przypadku tynków, cegieł, kamieni sprawdza się też piaskowanie.

Malowanie ogrodzenia

Sposobem na odnowienie jest pomalowanie ogrodzenia. Nowy kolor ogrodzenia i potrzeba pomalowania nie musi wynikać z zabrudzenia, ale na przykład trendów mody, zmiany otoczenia. Odnowienie ogrodzenia przez pomalowanie może nadać mu zupełnie innego nowego wyglądu, dodać elegancji całej posesji. Można je wykonać klasycznie pędzlem, jednak przy niektórych elementach ogrodzenia może być to czasochłonne i kłopotliwe. Warto zaznaczyć iż maluje się zarówno ogrodzenia kute, metalowe, drewniane jak i betonowe, kamienne. Zawsze jednak należy pamiętać przed malowaniem o oczyszczeniu ogrodzenia. Wszelkie plamy i mocniejsze zabrudzenia muszą zostać zmyte i podłoże przygotowane do malowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Ogrody Bielsko-Biała
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST