Pielęgnacja ogrodów

Ogród jest równie istotnym elementem nieruchomości co same zabudowania. Urządzenie oraz pielegnacja ogrodu wymaga szczególnej ostrożności jak i perfekcyjnej wiedzy. Prócz wyboru roślin, ich rozmieszczenia pod kątem estetycznym należy uwzględnić także praktyczne względy, jak i wymagania poszczególnych roślin co do nasadzenia, nasłonecznienia i nawodnienia, czy rodzaju gleby.

Bez wątpienia ogród winien mieć swój ład, spójny plan komponujący się z przestrzenią, fasadą i bryłą budynku jak i osobistymi preferencjami użytkowników. W zależności od wielkości powierzchni do zagospodarowania można pokusić się o doposażenie ogrodu w małą architekturę.

Kiedy nie mamy zbyt wiele możliwości na uzyskanie ciekawych efektów poprzez nasadzenia roślin kwitnących czy też iglaków, traw warto podkreślić urok zieleni efektownym światłem, czy też dekoracjami ogrodowymi, których na rynku jest bez liku. Prócz światła, które doskonale spisuje się po zmroku, w dzień warto zapewnić w ogrodzie nieco przyjemnego chłodu i przyjaznego dźwięku natury w postaci kaskady wodnej, czy też fontanny bądź oczka wodnego.

Coraz częściej w niewielkich przestrzeniach tarasu czy balkonu urządzane są oazy zieleni będące namiastką ogrodu. Funkcjonalnie urządzony i pielęgnowany ogródek może zapewnić nam chwile relaksu, dostarczyć niesamowitego zapachu kwitnących kwiatów w porze letniej, jak również ziół, owoców pochodzących z własnej uprawy.

Dbając o perfekcyjność swego ogrodu warto skorzystać z fachowych rad jak i pomocy profesjonalistów. Należy pamiętać, iż nie tylko ważne jest prawidłowe założenie, ale również utrzymanie i pielęgnacja ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2022 Ogrody Bielsko-Biała
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST